Tıp Fakültesi

Üniversitemizde “Obstetrik Anestezi Pratiğinde Güncel Konular Sempozyumu” düzenlendi

15.02.2024

Fakültemiz Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı ve Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği Merkez Şubesi işbirliği ile Üniversitemiz kuzey kampüs Aşık Paşa Konferans Salonu’nda 27.01.2024 tarihinde “Obstetrik Anestezi Pratiğinde Güncel Konular Sempozyumu” düzenlendi.

Sempozyuma  240 katılımcı iştirak etti. Türkiye’nin tüm bölgelerinden gelen katılımcılar ve ülkemizin alanında etkin öğretim üyeleri tarafından obstetrik (gebelik, doğum) anestezi ile ilgili en güncel konular tüm detayları ile tartışıldı.

Sempozyum açılışına katılan Dekanımız Prof. Dr. Sadrettin PENÇE konuşmalarında “Bilimsel gelişmelerin çok hızlı ilerlediğini, özellikle yapay zekanın hızla günlük kullanıma girdiğini ancak duygudan yoksun olan teknolojinin insan emeğinin yerini tutamayacağını konusunda düşüncelerini konuşmasında yer verdi.

Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği Merkez Şube Başkanı Prof. Dr. Banu ÇEVİK, böyle bir etkinliğin İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde gerçekleşmiş olmasından mennuniyet duyduğunu ve bu toplantının obstetrik anestezide yeni gelişmelere vesile olacağına inandığını söyledi.

Fakültemiz Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hasan KOÇOĞLU, “Bu etkinliğin hazırlanmasına desteğini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK’e, Dekanımız Prof. Dr. Sadrettin PENÇE’ye, etkinlikte görev alan, bilgilerini ve deneyimlerini bizlerle paylaşan değerli akademisyenlere ve emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Son güncel literatür bilgilerinin ve yeniliklerinin tartışıldığı ve karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı sempozyum başarı ile tamamlandı. Tam gün süren sempozyum sonunda katılımcılardan son derece olumlu geri bildirimler alındı.