Tıp Fakültesi

Ulusal Çekirdek Eğitim Programı-2020’nin Öğrencilerimiz ile Tanıştırılması Projesi Gerçekleştirildi

13.10.2023

2209-A TÜBİTAK tarafından desteklenen “Ulusal Çekirdek Eğitim Programı-2020’nin Fakültemiz Öğrencileri ile Tanıştırılması” projesi 04 ve 05 Ekim 2023 tarihlerinde Üniversitemizin Güney Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Dekan Yardımcımız Prof. Dr. Işıl Maral, fakültemizin öğretim üyeleri ve Fakültemiz dönem 1 öğrencileri katıldı.

4 Ekim 2023 tarihinde Dekan Yardımcımız Prof. Dr. Işıl Maral dönem 1 öğrencilerimize Ulusal Çekirdek Eğitim Programı-2020’nin tanıtımı ve tıp eğitiminin akreditasyonu konularının anlatıldığı 2 saatlik teorik dersini gerçekleştirdi.

5 Ekim 2023 tarihindeki etkinlik ise Dekan Yardımcımız Prof. Dr. Işıl Maral’ın Ulusal Çekirdek Eğitim Programı-2020 tanıtım sunumu ve bilgilendirme konuşması ile başladı.

Ardından toplam 154 dönem bir öğrencisi çekilen kura ile öğrenci sayısı 13 ile 18 arasında değişen 10 gruba bölünerek sınıflara dağıldı. Her bir grup öğretim üyeleri ve araştırma görevlileri eşliğinde bir saat boyunca Ulusal Çekirdek Eğitim Programı 2020’de yer alan yetkinlik ve yeterlikler ile ilgili bir poster hazırladı.

Etkinlik hazırlanan posterlerin Üniversitemiz Güney Yerleşke Aşıkpaşa Konferans Salonu’nda sunulmasıyla devam etti. Son olarak sunulan posterler öğrenciler tarafından oylanarak poster birincisi belirlendi ve birinci seçilen grubun üyelerine fakültemiz ajandalarından hediye edildi.

Etkinliğe verdiği destek için TÜBİTAK’a, Tıp Fakültesi Dekanlığına ve katılım gerçekleştiren öğretim üyeleri, araştırma görevlileri ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.