Tıp Fakültesi

Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Çağatay BARUT'un "Beden Bağışı: Mevzuat ve Sık Sorulan Sorular" Adlı Sunumu

11.06.2024

Prof. Dr. Çağatay BARUT'un Organ Nakli Marmara Bölgesi Koordinasyon Merkezi Organ Nakli Koordinatörleri Aylık Çalışma Toplantısı'nda"Beden Bağışı: Mevzuat ve Sık Sorulan Sorular" Adlı Sunumu

Anatomi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Çağatay BARUT, 5 Haziran Çarşamba günü saat 10:00-14:00 arasında Şişli Hamidiye Etfal Eğitim Ve Araştırma Hastanesi'nde düzenlenmiş olan Organ Nakli Marmara Bölgesi Koordinasyon Merkezi Organ Nakli Koordinatörleri Aylık Çalışma Toplantısı'nda Beden Bağışı: Mevzuat ve Sık Sorulan Sorular başlıklı bir sunum yaptı.

Söz konusu sunumda Prof. Dr. Çağatay BARUT, beden ya da kadavra bağışının dayandığı yasal mevzuat ve beden bağışlamak için atılması gereken adımlar hakkında Organ Nakli Koordinatörlerine bilgi verdi.

Tıp Fakültesi Dönem 1 öğrencileriyle gerçekleştirmiş olduğu Beden Bağışı Farkındalığının Arttırılması: Organ ve Doku Nakli Koordinatörü Ziyaretleri başlıklı sosyal sorumluluk projesi kapsamında İstanbul'da çeşitli hastanelerde yapılan Organ Nakli Koordinatörlerinin öğrenciler tarafından gerçekleştirilen ziyaretlerinin ardından daha yaygın bir etki sağlayabilmek amacıyla belirtilen toplantıda etkili bir sunum yapmış oldu.