Tıp Fakültesi

İstanbul Medeniyet Üniversitesi 6. Kadın Hastalıkları ve Doğum Günleri Gerçekleştirildi

24.10.2023

Fakültemiz Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanlığı tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen ''İstanbul Medeniyet Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Günleri'' kapsamında 14-15 Ekim 2023 tarihlerinde "Jinekolojide Konvansiyonel ve Fonksiyonel Tıp Yaklaşımı" sempozyumu Üniversitemiz Aşık Paşa Konferans Salonunda gerçekleştirildi.  

Sempozyum Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanımız Prof Dr Abdulkadir TURGUT'un, Rektör Yardımcımız Prof Dr Nuriye AKBAY'ın ve Dekanımız Prof Dr Sadrettin PENÇE'nin açılış konuşmaları ile başladı.

Oturumlarda jinekoloji pratiğinde bilinen konvansiyonel yöntemleri ve farklı bir bakış açısıyla bunların fonksiyonel tıp açısından yorumlanmasını içeren zengin sunumlar çok değerli hocalarımız tarafından yapıldı.

Ayrıca sempozyumumuza katılım ücretinin olmaması, özellikle genç asistanlarımız ve uzmanlarımız başta olmak üzere tüm katılımcılara maddi kaygı yaşamadan bilgiye ulaşılabilmesi açısından önemli bir fırsat sundu.

Geçen yıl olduğu gibi bu yılda sosyal mesaj olarak yeşile ve doğaya saygıyı ve su kullanımının mümkün olduğunca azaltılması noktasında farkındalığın arttırılması için çağrıda bulunduk.

Buna ilave olarak bu yıl daha da önemlisi kadınların ve çocukların yaşam haklarına daha çok saygı isteği de sempozyumda vurgulandı.