Tıp Fakültesi

İstanbul İli 2023 Yılı SEAB Koordinasyon Kurulu Toplantısı

28.11.2023

İstanbul Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığının daveti ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı ev sahipliği ile İstanbul İli 2023 SEAB Kooordinasyon Kurulu Toplantısı 23 Kasım 2023, 13:00-16:30 saatleri arasında gerçekleşti. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Ziraat Bankası Merkez Kütüphanesi Konferans salonundaki toplantıya saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı.

Açılış konuşmaları Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadrettin Pençe, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Işıl Maral ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Doç. Dr. Abdullah Emre Güner tarafından yapıldı. Toplantıya 23 üniversitenin Halk Sağlığı ve Aile Hekimliği Anabilim Dalı başkanları, 33 İlçe Sağlık Müdürü, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ve Eğitim ve Tescil Birimi çalışanları katıldı.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Personel Hizmetleri Başkan Yardımcısı Davut Köseoğlu, İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanlığı Eğitim ve Tescil Birimi kayıtlarından İstanbul ili 2022-2023 SEAB koordinasyon bilgilerini sundu. Halk Sağlığı ve Aile Hekimliği iyi uygulama örneklerini Prof. Dr. Işıl Maral, Doç. Dr. Güzin Zeren Öztürk sundu. Fatih İlçe Sağlık Müdürü Dr. Melek Nur Aslan SEAB protokolü kapsamında ilçe örneği deneyimini sundu. 

Kahve ve çay arasında katılımcılar bir birleri ile konuşma fırsatı buldular.

Toplantının üçüncü bölümünde, Doç. Dr. Abdullah Emre Güner, Davut Köseoğlu, Dr. Tuncay Özovalı, Prof. Dr. Işıl Maral, Doç. Dr. Güzin Zeren Öztürk; koordinasyon kurulu üyelerinin görüş sorun ve çözüm önerilerini aldılar.

Çok verimli geçen bu toplantının ardından bundan sonraki yıllarda da SEAB Koordinasyon Kurulu toplantılarının üniversitelerin ev sahipliğinde yapılması kararı alındı. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hamidiye Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı 2024 SEAB koordinasyon kurulu toplantısını düzenlemeyi üstlendi.

Desteklerinden dolayı İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörlüğüne, destek ve katılımlarından dolayı Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadrettin Pençe’ye, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Doç. Dr. Abdullah Emre Güner’e, katkı ve katılım sağlayan meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı