Tıp Fakültesi

Fakültemiz Tıp Eğitim Programı TEPDAD Tarafından Akredite Edilmiştir.

17.05.2024

Fakültemizin, Akreditasyon başvurusu, Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu’nun yaptığı değerlendirme sonucunda, Tıp Eğitimi Programız Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Ulusal Standartları’nı karşıladığı saptanmış ve programımız 2027 yılında yapılacak ara değerlendirme de ulusal standartları karşılaması kaydıyla 01.01.2030 tarihine kadar akredite edilmiş, TEPDAD Yönetim Kurulu’nun 25.02.2024 tarihli toplantısında karar altına alınmıştır.

Akreditasyon belgesi takdim töreni 17.05.2024 tarihi Cuma günü TEPDAD Başkanı Prof. Dr. İskender SAYEK’in katılımıyla  merkez kütüphanemizde gerçekleştirilen Akreditasyon Belgesi Takdim Törenine; Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yaşar BÜLBÜL, Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Sadrettin PENÇE  Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Ekrem TAK, Fakültemiz Mezuniyet Öncesi Eğitimden Sorumlu Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Işıl MARAL, Dekan Yardımcımız Doç.Dr. Erman ÖZTÜK akademisyenlerimiz, idari personelimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Sadrettin PENÇE ve Dekan Yardımcımız Prof. Dr. Işıl MARAL’ın açılış konuşmalarıyla başlayan tören, Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK’in konuşmasıyla devam etti.

Konuşmasında bütün devletlerin uluslararası alanda sağlık sektörünü rekabetin bir unsuru olarak kabul ettiğini ve sağlık sektörünün ülkelere getirdiği etkinin oldukça yüksek olduğunu belirten Prof. Dr. ÇELİK, insan hayatının merkezinde bulunan sağlık gibi bir konuda ülkeler arasında ciddi bir yarışın olduğunu vurguladı. İstanbul Medeniyet Üniversitesi olarak, bu yarışta önemli bir rol oynayacaklarını düşündüğünü belirten Prof. Dr. ÇELİK, genç ve dinamik bir kadroya sahip olduklarını, yöneticileri, öğretim üyeleri ve öğrencileriyle birlikte bu alanda iddialı olduklarını ifade etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK’in konuşmalarının ardından TEPDAD Başkanı Prof. Dr. İskender SAYEK, TEPDAD’ın kuruluş amacını ve şimdiye kadar olan faaliyetlerine yönelik bir sunum gerçekleştirdi.

Akreditasyon çalışmalarında emeği geçen  Mezuniyet Öncesi Eğitimden Sorumlu Dekan Yardımcımız Baş Koordinatörümüze, yardımcılarına, dönem koordinatörlerimize yardımcılarına,  hastanemiz yönetimine, özdeğerlendirme kurullarında görev yapan hocalarımıza, bölüm, anabilim ve bilim dalı başkanlarımıza, öğretim üyelerimize, araştırma görevlilerimize, idari personellerimize ve sevgili öğrencilerimize teşekkür ederiz.

"Birlikte başardık, bu gurur hepimizin.”

Tıp Fakültesi Dekanlığı