Tıp Fakültesi

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Açılış Törenimiz Gerçekleşti

03.10.2023

Tıp Fakültemizin 2023-2024 Eğitim-öğretim yılı akademik açılış töreni 02 Ekim 2023 tarihinde Üniversitemiz Güney Yerleşke Aşıkpaşa Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Törene  Dekan hocamız Prof. Dr. Sadrettin Pençe, Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Gürhan Baş, Dekan Yardımcılarımız Prof. Dr. Işıl MaralDoç. Dr. Erman Öztürk, fakültemizin değerli öğretim üyeleri ve sevgili öğrencilerimiz katıldı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra Dekanımız Prof. Dr. Sadrettin Pençe'nin açılış konuşması ile başladı.

Ardından Mezuniyet Öncesi Eğitimi Baş Koordinatörü Dekan Yardımcımız Prof. Dr. Işıl MARAL, Fakültemiz Eğitim Öğretim Programı, Akreditasyon süreci, eğitim öğretim programımız içerisinde yer alan kurul dersleri, seçmeli dersler, klinik stajlar, bilimsellik, İyi Hekim Uygulamaları,  Ulusal Çekirdek Eğitim Programı v.b. konulara hakkında  bilgi vermişlerdir.

Öğrencilerimize Dönemin 1 koordinatörleri Doç. Dr. Birsen ELİBOL YÜCESOY'un ve Dr. Öğrt. Üyesi M. Alpertunga KARA'nın tarafından mezuniyet öncesi eğitim öğretim sınav uygulamalarının süreçleri, uymaları gereken kurallar ve idari konular hakkında sunum yapmışlardır. Sunum ile birlikte eş zamanlı öğrencilerimizden gelen sorular cevaplandırılmıştır.

Son olarak Fakültemiz Fizyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ertuğrul Kılıç tarafından, öğrencilerimizle açılış dersini gerçekleştirdi.

Açılış dersinde hocamız "Bilim İnsanı Olmak" başlıklı konuşmasında,  Hekimin Tıpta ve Bilimin Yaygın Etkisinde ki rolü tartışılmıştır. Açılış dersinde Bilimsel gelişmelerden, yapay zekanın tıptaki rolüne ve bilimsel çalışmaların bilme ve ekonomiye katkısından üniversite sıralamasına kadar konular ele alınmıştır. 


Törene katılan katılımcılara teşekkür eder, yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını dileriz.