Tıp Fakültesi

Erasmus

Erasmus+ Programı, öğrencilerin yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarında öğrenim görmeleri, staj yapmaları; akademik ve idari personelin yurtdışı tecrübeleri ile mesleki birikimlerini arttırmaları; yükseköğretim kurumlarının işletmelerle işbirliği projeleri geliştirmeleri gibi başlıca faaliyet alanlarında destekler sunmaktadır. Bu hareketlilik kapsamında yapılacak aktiviteleri kontenjan dağılımına göre hibeli/hibesiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Erasmus+ hareketliliği size;

  • Yeni ülkeler görme ve yeni kültürler keşfetme şansı
  • Yurtdışında eğitim alma fırsatı,
  • Farklı ülkelerden gelen pek çok insanla tanışma olanağı,
  • Yabancı dil/dillerinizi yerinde geliştirme şansı,
  • Hayalinizdeki laboratuarda/araştırmada yer alma fırsatı,
  • Kariyer planlamanızda önemli bir deneyim elde etme fırsatları sunmaktadır.

Fakultemiz Erasmus + programı öğrenim hareketliliği kapsamında çeşitli fakülteler ile ikili işbirliği anlaşmaları mevcut olup yeni ikili işbirliği anlaşmalarının yapılmasına da açıktır. Fakültemizin tüm Erasmus+ anlaşmalarına BURADAKİ LİSTEDEN ulaşabilirsiniz. 

Fakültemiz Erasmus+ Programı kapsamında pek çok öğrenciyi staj hareketliliği ile yurtdışında eğitim alma şansı tanımıştır. Staj hareketliliği öğrencilerin seçtikleri ve kabul aldıkları kliniklerde veya laboratuvarlarda çalışma fırsatı oluşturmakta olup gelecek kariyer planlamasında genç bilim insanlarına yol gösterici olabilmektedir.

*Fakültemiz hakkında daha fazla bilgi için, lütfen paylaşılan dosyalara (İngilizce) tıklayınız.   Dosya 1 ve  Dosya 2

Konu ile daha fazla bilgi almak, ikili işbirliği anlaşması yapmak veya staj hareketliliği konusunda görüşmek için erasmusmedicine@medeniyet.edu.tr

Erasmus+ Tıp Fakültesi Kordinatörü

Dr. Ahmet Mutlu

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Ana Bilim Dalı

ahmet.mutlu@medeniyet.edu.tr