Tıp Fakültesi

IMU011-12 Yabancı Dil (İngilizce) I-II Muafiyet Sınavı Sonuçları

23.10.2023

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Yabancı Dil (İngilizce) I-II Muafiyet Sınavı Sonuçları Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürlüğü tarafından ilan edilmiş olup detaylı bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz,

IMU011 Yabancı Dil I (İngilizce) sınav sonuçları için tıklayınız.

IMU012 Yabancı Dil II (İngilizce) sınav sonuçları için tıklayınız.

1. Üniversitemizin ‘Lisans Eğitim-Öğretim Yönetmeliği’ çerçevesinde belirtilen başarı notunu (60 – harf notu olarak CC- ve üzeri) alan öğrencilerimiz Güz döneminde verilecek olan Yabancı Dil I (İngilizce I) ve Bahar döneminde verilecek Yabancı Dil II (İngilizce II) derslerinden muaf sayılacaktır. Sınavdan geçer not alamayan yani başarı notu 60 (CC) notunun altında olan öğrenciler Yabancı Dil I ve Yabancı Dil II derslerine devam etmek zorundadır. Bu iki dersten sadece bir tanesinden muaf olan öğrenciler, muaf olmadıkları diğer dersi almakla yükümlüdür.

Üniversitemizde Yabancı Dil I ve Yabancı Dil II dersleri Uzaktan Eğitim şeklinde verilmektedir. Öğrencilerimiz Google Classroom üzerinde kayıtlı oldukları sınıflarda paylaşılmış ZOOM linkinden derslerine katılabilirler.

2. Sınav sonucuna itiraz etmek isteyen öğrenciler isim ve bölüm bilgilerini içeren durumlarını açıklayan dilekçelerini 26 Ekim 2023 tarihi mesai bitimine kadar (16.30) Tuzla-Orhanlı Yerleşkesinde yer alan Yabancı Diller Yüksekokulu Sekreterliğine teslim edebilirler.

3. Muafiyet haklarından feragat etmek isteyen öğrenciler 26 Ekim 2023 tarihi mesai bitimine kadar (16.30) Tuzla-Orhanlı Yerleşkesinde yer alan Yabancı Diller Yüksekokulu Sekreterliğine dilekçe vererek muafiyet haklarından feragat ve derslere devam etmeyi isteme hakkına sahiptir. Ancak bu öğrencilerin dilekçeleri işleme konulduktan sonra kararlarını değiştirme hakları YOKTUR. Öğrencilerimiz isterlerse tek bir sınavdan isterlerse iki sınavdan da feragat etme hakkına sahiptir.

  • FERAGAT VE/VEYA İTİRAZ DİLEKÇESİ: Adınız, Soyadınız, Bölümünüz ve Öğrenci Numaranızı içeren dilekçenizi feragat etmek (veya itiraz etmek) istediğiniz dersleri ekleyerek (Yabancı Dil I ve/veya Yabancı Dil II) A4 kâğıda yazınız ve imzalayınız.
  • Dilekçeniz okunaklı ve anlaşılır olmalı, (e-mail adresi, iletişim numarası vb.) gerekli tüm bilgileri eksiksiz içermelidir.

4. "SINAVA GİRME HAKKI YOKTUR": Yabancı Dil I-II dersini alttan veya ortalama yükseltme olarak alan öğrencilerin muafiyet sınavına girme hakları yoktur. Giren öğrencilerin sınavları geçersiz sayılmıştır.

5. Öğrencilerimiz dersler ile ilgili tüm soruları için dersin öğretim elemanlarıyla iletişime geçmelidir. Bunun dışında Yabancı Dil I ve Yabancı Dil II derslerini alan öğrencilerimiz yabancidiller.uzem@medeniyet.edu.tr adresine mail atarak dersle ilgili sorunları ve önerilerini iletebilirler.

6. Öğrencilerimizin tüm gelecek duyurular için ders için girmiş oldukları Google Classroom şubelerini, e-postalarını, Yabancı Diller Yüksekokulu web sitesi Duyurular” bölümünü düzenli olarak takip etmeleri önemle duyurulur.